Zásah - požár sazí v komínu

14. 3. 2011

Jednotka vyjela na žádost  KOPIS HZS JmK  k požáru nízké budovy v obci Okrouhlá. Na místě zjištěno, že se jedná o požár sazí v komínovém tělese. Požár nebyl rozšířen mimo komínové těleso. Na pokyn velitele jednotky 2 hasiči v IDP nasazeni do sklepa, kde po průzkumu uzavřeli topeniště a odvětrali zakouřený sklep. Další 2 hasiči vysláni na střechu, kde pomocí kominické štětky požár srazili dolů k topeništi. Po příjezdu velitele z PS Boskovice zásah předán.

12032011-004-.jpg

Dále se jednotka podílela na dohašování sazí v komíně pomocí hasícího přístroje CO 2 a vynášela ze sklepa vyhořelé zbytky z komínového tělesa. Po likvidaci se jednotka na pokyn VZ vrátila na základnu.

Zásahu se zúčastnilo 8 členů zásahové jednotky s CAS 25 – Š 706 RTHP, jeden hasič ponechán na základně v záloze.

12032011-003-.jpg