Zásah - Požár na Benešově

15. 2. 2011

V pátek 11. února po obědě byla Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Okrouhlá vyslána Krajským operačním a informačním střediskem Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje k požáru nízké budovy v obci Benešov do místní části Pavlov. Jednotka k požáru vyjela již po šesti minutách od vyhlášení požárního poplachu výstražnou rotační sirénou. Po příjezdu na místo události velitel průzkumem zjistil, že hoří v rodinném domku ve sklepních prostorech. Ve spolupráci s místní jednotkou dobrovolných hasičů, která dorazila na místo těsně před naší jednotkou, se v dýchací technice vydali na průzkum do zcela zakouřeného sklepa. Po prohledání prostor zjistili, že hoří vybavení sklepa a uskladněný materiál. Za pomocí vysokotlakého vodního proudu započali okrouhlečtí hasiči s likvidací požáru. Po příjezdu profesionálních kolegů z požární stanice v Boskovicích byli vystřídáni, neboť jim již docházela zásoba vzduchu v dýchacích přístrojích. Po krátkém odpočinku a výměně dýchacích přístrojů byla jednotka nasazena na odvětrávání zakouřeného rodinného domu a po té se podílela na vynášení ohořelého materiálu ze sklepa a na dohašování skrytých ohnisek požáru. Po ukončení zásahu byla jednotka odeslána zpět na svoji základnu.

p3.jpg

p1.jpg