Zásah - odstranění překážky z komunikace a likvidace vosího hnízda

2. 8. 2009

Dne 30.7.2009 vyjížděla JSDH Okrouhlá ke dvěma zásahům. Krátce po 15 hodině se v obci rozezněla varovná siréna svolávající požárním poplachem hasiče k výjezdu. KOPIS HZS JmK vyslal jednotku na odstranění překážky z komunikace mezi obcí Okrouhlá a Vratíkov. Nahlášena byla velká větev ležící ve velmi nebezpečném místě za zatáčkou u „Horky“. Jednotka vyjela v počtu 8 hasičů s novým VW Transportérem.

V pozdních odpoledních hodinách byla jednotka vyslána na žádost starosty obce na likvidaci obtížného hmyzu v katastru obce. Na místě bylo zjištěno, že je jedná o vosí hnízdo o průměru 30 cm. Vosy svým nezvaným pobytem ohrožovali majitele nemovitosti a přes den děti hrající na blízkých prolézačkách. Likvidace se ujali dva zkušení včelaři, kteří jsou současně i členové JSDH Okrouhlá. V současných velmi teplých dnech se obtížný hmyz vyskytuje a ohrožuje obyvatele čím dál více, proto do výbavy jednotky přibyly také nezbytné prostředky na jeho likvidaci. Je třeba podotknout, že likvidace tohoto typu ohrožení se nesmí brát na lehkou váhu a mohou jej vykonávat opravdu jen zkušení hasiči z dané problematiky.

Obr.: odjez k prvnímu zásahu