Výjezd - odstranění sněhového převisu

23. 2. 2009

Dne 20.února 2009 v dopoledních hodinách vyjížděli hasiči z Okrouhlé k nahlášené události. Jednalo se o odstranění nebezpečného sněhového převisu nad vchodem do prodejny smíšeného zboží. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že sněhový převis hrozí  utržením a spadnutím na veřejný chodník. Hasiči tedy vytyčili nebezpečný prostor pod střechou za pomocí vymezovací pásky. Po zajištění prostoru byl jeden hasič ponechán na dohled nebezpečného prostoru a zbytek jednotky se přesunul na střechu prodejny. Za pomocí lezecké techniky provedli zajištění jednoho hasiče, který se odebral na okraj střechy a pomocí lopaty započal shazovat napadaný sníh. Asi v polovině střechy bylo provedeno střídání nasazeného hasiče vzhledem k velmi chladnému počasí. Po ukončení shazování sněhu byl proveden závěrečný průzkum, zda již nikde nehrozí nebezpečí pádu sněhu či ledu ze střechy. Po té bylo místo zásahu předáno vedoucí prodejny a jednotka se vrátila na základnu.

Náhledy fotografií ze složky Výjezd - odstranění sněhového převisu