Jdi na obsah Jdi na menu

Taktické cvičení hasičů na Melkově

29. 6. 2010

 

Šest profesionálních a dobrovolných jednotek vyjelo ve středu 23.6.2010 ke cvičnému požáru lesa u obce Okrouhlá u Boskovic na Blanensku.

Při taktického cvičení si hasiči v terénu prakticky ověřovali akceschopnost jednotek, dojezdové časy, možnosti zásahu k likvidaci požáru lesa o velké rozloze v těžko přístupném terénu a součinnosti s pracovníky Lesů ČR. Požár podle připraveného scénáře vypukl od nehlídaného ohniště v lesním porostu u osady Melkov v blízkosti turistických a cyklistických tras. Oheň zasáhl dvacetiletý smrkový porost a rozšířil se na velkou plochu včetně obtížně přístupného kopcovitého terénu. Hasiči při hašení využívali dálkovou dopravu vody a k zásahu přivolali také vrtulník Bell 412 z letky Policie ČR. Při leteckém hašení si vyzkoušeli způsoby plnění hasícího bambi vaku a také možnosti komunikace s osádkou vrtulníku. Zásahová jednotka hasičů z Okrouhlé byla na místě jako první a tedy prováděla hasební zásah přímo na místě požářiště. Dále pak hasiči z Okrouhlé zajišťovali doplňování požárních cisteren vodu pomocí plovoucího čerpadla z požární nádrže ve Svarkově.

K likvidaci fingovaného požáru bylo nasazeno 11 zásahových vozidel hasičů a vrtulník, taktického cvičení se zúčastnilo na 40 profesionálních a dobrovolných hasičů z toho 12 hasičů z naší obce.     

 

 

Náhledy fotografií ze složky TC - požár lesa na Melkově