Školení a výcvik - obsluha motorových pil

23. 9. 2008

Vzhledem k tomu, že se naše i okolní jednotky  v poslední době setkaly s několika mimořádnými událostmi při větrných smrštích, kde bylo třeba použít motorovou pilu, rozhodlo vedení obce a vedení zásahové jednotky tento náročný kurz uspořádat.

Ze zásahové jednotky Okrouhlá se školení zúčastnilo celkem 6 členů. Teorie byla pro všechny členy společná a praktický výcvik probíhal po skupinách v terénu. Jako odborný instruktor se nás ujal jeden nejmenovaný příslušník HZS, který má dloholeté zkušenosti, jak s vyukou tohoto typu kurzu, tak s prací s motorovými pilami u zásahu. V současné době můžeme tedy říci, že tuto odbornost v naší zásahové jednotce má 8 členů, což je téměř polovina jednotky. Jednotka je také od minulého roku vybavena motorovou pilou značky Huqvarna a dalším nezbytným nářadím na zvládnutí nejnutnějších záchranných prací.

Náhledy fotografií ze složky Školení a výcvik - Kurz JMP