Jdi na obsah Jdi na menu

Zimní radovánky na požární nádrži

20. 4. 2021

Silné mrazy začátkem února mimo jiného měly za následek to, že po několika letech zamrzla i hladina požární nádrže. Naskytla se tak příležitost alespoň malého sportovního vyžití ve volné přírodě. Bohužel tak jak je tomu vždy, někteří nenechavci museli zkoušet sílu ledu házením kamenů na zamrzlou hladinu a tím led znatelně poškodili. To však některé z nás neodradilo. Jak se dříve říkalo „slovo dalo slovo“ pár nadšenců ledového sportu se sešlo u nádrže, kde pracně odhrnuli vrstvu sněhu a odstranili kusy rozbitého ledu. Pak už na místo přijeli hasiči a pravidelnou zkoušku čerpadla využili k nastříkání nové vrstvy ledu.  A kluziště bylo na světě. Druhý den se nástřik nové vrstvy ledu opakoval.  Požitek z bruslení a pobytu na čerstvém vzduchu možná někteří z Vás vyzkoušeli osobně. Pokud počasí dovolí, rádi se zase okrouhlečtí hasiči zapojí při přípravě či údržbě ledové plochy.