Jdi na obsah Jdi na menu

Výcvik s vrtulníkem

18. 10. 2017

v sobotu 15. října 2017 se po obědě sešly vybraní členové naší jednotky, aby odjeli na výcvik. Tentokrát se jednalo o velmi netradiční akci a to o výcvik plnění hasícího vaku pod vrtulníkem Letecké služby Policie ČR. Vrtulník přiletěl z brněnské letecké základny, kde spolu s piloty slouží již 9 let společnou službu letečtí záchranáři HZS JMK (naši 2 členové jsou právě leteckými záchranáři v Brně). Ti nás proškolili v taktických postupech a následně koordinovaly a řídili celý výcvik a samotné plnění. Vrtulník s tzv. bambyvakem se používá na hašení lesních požárů. Brněnský vrtulník je za rok nasazován zhruba na 40 událostí, znichž hašení požárů tvoří asi polovina vzletů. Naposledny na blanenském okrese byl nasazen na likvidaci požáru lesa ve Vilémovicích.

Video: https://www.facebook.com/mestoboskovice/videos/1479164625499496/

 

Náhledy fotografií ze složky Výcvik s vrtulníkem