Jdi na obsah Jdi na menu

Nová cisterna na Okrouhlé

12. 5. 2016

Díky přidělené dotaci z Jihomoravského kraje mohla obec zakoupit hasičům novou automobilovou stříkačku a tím vyměnit téměř 30 let starého trambusa. Hasiči se teď mohou tedy pochubit "novým" vozidlem, které bylo zakoupeno od města Adamov. vozidlo je 12 let staré, ale plně funkční a ve výborném stavu. Po malých karosářských opravách a úpravě držáků na naše vybavení bylo zařazeno do výjezdu. Starou CAS již obec prodala.

Vozidlo s onačením CAS 24 – M2R je na podvozku MAN 4x4, jenž umožňuje zapnutí náhonu na všechny čtyři kola. Vozidlo má nádrž na 2500 litrů vody a 200 litrů pěnidla. Je osazeno švédským čerpadlem Ruberg pracujícím do teplot až – 25 °C. Jeho výkon je 2400 litrů za minutu. Vozidlo je vybaveno 6,5 metru vysokým osvětlovacím stožárem, lanovým navijákem na přední části vozidla na 5 tun, elektrocentrálou a vyprošťovacím zařízením LUKAS. Ve výbavě vozidla jsou dále dvě motorové pily, lezecká a zdravotní vybavení, dýchací přístroje a další požární příslušenství. Na střeše účelové nástavby je uložen čtyřdílný skládací nastavovací žebřík.

dsc_0011_6.jpg

Dort na oslavu v podobě nové CAS od paní Lenky Kuželové z Okrouhlé, děkujeme.