Jdi na obsah Jdi na menu

Dotace od Jihomoravského kraje v roce 2019 pokryla část nákladů na nové vybavení

22. 1. 2020

Pořízené věcné prostředky z dotace JMK slouží pro jednotku Sboru dobrovolných hasičů obce Okrouhlá, která je v rámci plošného pokrytí Jihomoravského kraje jednotkami Po zařazena jako JPO III/1. Dotace byla využita na pořízení ochranných přileb pro hasiče, ochranné zásahové obuvi, pracovní polohovací pásy, speciální páčilo Paratech a svítilen pro hasiče.

Pořízením ochranných prostředků došlo ke zkvalitnění zajištění bezpečnosti práce a ochrany zdraví hasičů v zásahové jednotce obce. Ochranné přilby zabezpečují ochranu hasiče při náročných technických zásazích, se kterými se hasiči setkávají téměř při každém zásahu. Nedílnou součástí přilby jsou i lampy, které jsou na nich umístěny. Další svítilny, které byly z dotace pořízeny jsou nezbytné při nočních zásazích. Pořízená ochranná zásahová obuv je určena jako osobní ochranný prostředek hasiče a nahradila starou obuv, které již nevyhovovala použití z hlediska bezpečnosti. Všechny věcné prostředky pořízené z dotace jsou zařazeny již v užívání zásahové jednotky.