Výcvik v Krasové 4.11.2023

17. 11. 2023

Krasová hostila náročný výcvik hasičů

Společný výcvik jednotek Sboru dobrovolných hasičů proběhl 4. listopadu v obci Krasová. Po úspěšných výcvicích v Okrouhlé a v Letovicích, jednotky SDH pokračovaly v dalším zdokonalování svých dovedností a navázaly tak na již započatou spolupráci. Výcvik, který byl fyzicky náročný, umožnil nasazení jednotek v různých situacích a poskytl cennou zkušenost pro budoucí působení.

Během výcviku prokázaly jednotky SDH svůj bojový duch a vyčerpávající nasazení na jednotlivých stanovištích. Pořadatelé připravili celkem 5 takových zastávek, kde na dobrovolné hasiče čekal například požár ve sklepním prostoru obecního sklípku, topící se osoba v přehradě Krasová nebo úraz pracovníka v lese při kácení stromu. Při takových situacích museli hasiči poskytnou první pomoc nebo se v těžce přístupných podmínkách obejít bez pomoci záchranného vrtulníku.

Výcviku se zúčastnilo celkem 53 zasahujících hasičů z Letovic, Okrouhlé, Jedovnic, Ostrova u Macochy a Krasové.

Zdroj: blanenský deník

Náhledy fotografií ze složky Cvičení Krasová 4.11.2023