Školení první pomoci s MP Boskovice 2012

28. 10. 2012

Ve čtvrtek 25. října 2012 proběhlo v dopoledních hodinách školení strážníků MP Boskovice v první pomoci na Záchranné zdravotní službě v Boskovicích. Členové JSDH Okrouhlá byli na toto školení přizváni. Úkolem zaměstnání bylo osvěžit si základní pravidla poskytnutí první pomoci zraněné osobě. Pod odborným vedením si všichni přítomni mohli osvěžit například nepřímou srdeční masáž a umělé dýchání, nasazení krčního límce a stabilizaci zraněné osoby, ale i napčíklad zafixování zlomené končetiny. Vzhledem k tomu, že školení proběhlo v dopoledních hodnách, školení se zúčastnil jen omezený počet hasičů z Okrouhlé. Nicméně do budoucna by jsme chtěli zdravotní odbornou přípravu zintenzivnit. Za možnost zúčastnit se školení děkujeme jak vedení MP Boskovice, tak i lektorům a zaměstnancům ZZS JmK.

dsc07508.jpg

dsc07473.jpg