Okrouhlečtí hasiči cvičili práci ve výškách v Moravském krase

15. 7. 2012

Tři členové JSDH Okrouhlá se zúčastnili odborného týdenního kurzu, kde cvičili práci ve výškách, v hloubkách, v členitém terénu a v podzemí. Spolu s členy zásahové jednotky byli v kurzu dobrovolní hasiči z Brna a členové městské policie Boskovice.
Velkou částí tvořila v kurzu zdravověda, kde si frekventanti vyzkoušeli ošetření různých zranění. Školení pak bylo zakončeno nočním cvičením s námětem záchrany osob z jeskynního komplexu.
Odborná příprava měla pro celou jednotku velký přínos. Vekou skladbou našich zásahů jsou technické pomoci, z nichž jsou velkou částí technické pomoci ve výškách. Z tohoto důvodu je třeba dbát na velkou bezpečnost zasahujících hasičů a tuto speciální odbornou přípravu nepodceňovat.

kurz-mp-boskovice-3.-7.4.12-134.jpg

Náhledy fotografií ze složky Lezecký výcvik v Moravském krasu 2012