Mezikrajské taktické cvičení hasičů Žďárná 2015

9. 7. 2015

Na simulovaný požár zemědělské usedlosti mezi obcí Žďárná a Protivanov byly vyslány profesionální hasiči z Boskovic, Blanska a Prostějova. Dále na místo byly povolány dobrovolné jednotky ze Žďárné, Protivanova, Benešova a z naší obce. Naše jednotka na místo vyjela se dvěma vozidly a to cisternovou automobilovou stříkačkou a dopravním automobilem. Na místě jsme dostaly dva úkoly - vystřídat v dýchací technice hasiče na útočných proudech a zajistit spolu s jednotkou z Benešova kontinuální dodávku požární vody z nedalekého rybníka. Na pokyn velitele se jednotka rozdělila na dvě skupiny a bez nejmenších nedostatků oba úkoly splnila na výtečnou.  Vzhledem k tomu, že bylo cvičení v dopoledních hodinách, cvičení se zúčastnilo pouze 7 hasičů z 20, které máme zařazeny ve výjezdové jednotce. I to ale stačilo ke stoprocentnímu zvládnutí zadaných úkolu. Cvičení se zúčastnili následující členové: Alois Krejčíř (velitel), Ing. Josef Tichý, Miloslav Mareček, Josef Kadlec, Petr Kužel, Radim Menšík a Luděk Pukl. Všem děkujeme za účast a reprezentaci naší obce.